Strona główna
Kolorowo, zdrowo i smacznie!
4Dnia 16.06.2026r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem, którego celem było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie świadomości dotyczącej właściwego odżywiania już od najmłodszych lat.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest talerz zdrowego żywienia i jak komponować codzienne posiłki, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dietetyk zwróciła uwagę na znaczenie warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych oraz odpowiedniego nawodnienia organizmu. Praktyczną częścią spotkania było wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w wykonywaniu twarożku ze szczypiorkiem oraz orzeźwiającej lemoniady. Była to doskonała okazja do poznania prostych i smacznych propozycji, które mogą stanowić element codziennego jadłospisu. Spotkanie miało nie tylko charakter edukacyjny, ale również zachęc
„Misji 112 – jeden numer, tysiąc szans” „#Misja112”
12W ostatnich tygodniach społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w realizacji działań w ramach programu „Misji 112 – jeden numer, tysiąc szans”, zainicjowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, we współpracy z Komendą Miejską Policji w Zamościu.
Celem przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialnego korzystania z numeru alarmowego 112, rozwijanie postaw prospołecznych oraz przygotowanie uczniów do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Sukces naszej uczennicy w finale konkursu „Doświadcz Fizyki”!
Z dumą informujemy, że uczennica klasy 7, Anna Kurko, reprezentowała naszą szkołę w finale XIII edycji Regionalnego Konkursu „Doświadcz Fizyki”.
Finałowe zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Organizowane są one we współpracy z wybitnymi naukowcami z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Twój Dar Serca dla Hospicjum – razem niesiemy pomoc i nadzieję
Szkolny Klub Wolontariusza włączył się w XVI edycję akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum” na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Celem przedsięwzięcia było wsparcie podopiecznych hospicjum. Akcja ta jest jednak czymś więcej niż zbiórką funduszy – to wyjątkowa lekcja wrażliwości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- cze
- 23
- Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
- 23.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- „Misji 112 – jeden numer, tysiąc szans” „#Misja112”
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 08
- Sukces naszej uczennicy w finale konkursu „Doświadcz Fizyki”!
- 08.06.2026
- Aktualności
- cze
- 08
- Razem możemy więcej – pomoc dla zwierząt
- 08.06.2026
- Aktualności
- cze
- 02
- Sukces naszych uczennic w konkursie z języka angielskiego
- 02.06.2026
- Aktualności
- maj
- 28
- Powiatowe zawody w Trójboju lekkoatletycznym
- 28.05.2026
- Aktualności
- maj
- 27
- Edukacja z wojskiem
- 27.05.2026
- Aktualności
- maj
- 27
- Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym
- 27.05.2026
- Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 66628