Kolejna odsłona zajęć prowadzonych w naszej szkole z wykorzystaniem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie klasy II mieli okazję sprawdzic na własne oczy jak działa drukarka 3D. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz rodzajami materiałów, z których można drukować. W ramach ćwiczeń uczniowie wykorzystali gotowe projekty do wydrukowania kostek do gry. Powyżej kilka zdjęć z zajęć.
"Laboratoria przyszłości" - lekcja z drukarką 3D
Uczniowie klasy VIII z wizytą zawodoznawczą w ZSCKR w Różańcu
- 17
19 grudnia uczniowie klasy VIII, uczestniczyli w dniach otwartych, zorganizowanych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Podczas wizyty wszyscy mieli możliwość zapoznania się nie tylko z ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkołę na rok szkolny 2024/2025, ale także z bazą dydaktyczną, internatem, wyposażeniem klasopracowni oraz parku maszynowego i warsztatów.
Wszyscy zaproszeni mieli też możliwość degustacji potraw wigilijnych, wykonanych przez uczniów ZSCKR, uczestniczyli w warsztatach zdobienia pierników, brali udział w doświadczeniach naukowych przy pomocy monitora interaktywnego.
Na koniec każdy mógł przejechać się najnowszymi maszynami rolniczymi w parku maszynowym oraz zapoznać się z budową, zasadą działania oraz obsługą urządzeń na warsztatach szkolnych.
Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej „ EKO – ŚWIADOMI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA”
W piątek 15 grudnia 2023 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej zamojskiego ZOO odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „ EKO – ŚWIADOMI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA”.
W II etapie konkursu udział wzięło 5 najlepszych zespołów, które rywalizowały ze sobą, prezentując swoje prace konkursowe członkom komisji oraz pozostałym uczestnikom II etapu konkursu.
Drużyna z naszej szkoły w składzie : Dawid Koszel, Kacper Kornak, Michał Śmieciuch uzyskała wyróżnienie.
GRATULUJEMY!!!
Spotkanie autorskie z panem Stanisławem Luchowskim
- 6
18 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z p. Stanisławem Luchowskim - pisarzem, a przede wszystkim górnikiem, pochodzącym z Bukowiny.
Stanisław Luchowski całe swoje życie zawodowe związany był z górnictwem, a konkretnie z kopalnią "Bogdanka". Jest autorem piętnastu książek, m.in. "Przywrócony życiu" czy "Ostatni zjazd" oraz dwóch tomików wierszy: "Po drugiej stronie dnia" i "Okruchy dnia". Za swoją twórczość został uhonorowany "Złotym Krzyżem Zasługi" oraz odznakami: "Zasłużony dla Kopalni Halemba-Wirek" i "Zasłużony dla Górnictwa RP".
Podczas spotkania pisarz barwnie opowiadał o swoim życiu i odpowiadał na pytania uczniów.
Była to ciekawa forma obcowania z literaturą i będzie z pewnością na długo zapamiętana.
Coraz bliżej Święta… tradycja zdobienia pierniczków
- 23
Magia świąt to czas dla siebie, rodziny, czas na wspólny odpoczynek i zabawy. Wszystko to oprawione w magiczne dekoracje świąteczne, zapachy ciast i pysznych świątecznych potraw oraz wyjątkowe piosenki, sprawia, że przeżywamy niezwykłe chwile.
W naszej szkole wspólne dekorowanie świątecznych pierników to długa tradycja. W tym roku tego wyzwania podjęli się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, przedstawiciele Rady Rodziców, chętni uczniowie oraz nauczyciele.
Niesamowity aromat niosący się po całej szkole, wszechobecna radość i czas spędzony razem to moment, na który warto czekać. Tym przyjemniejszy, że dochód ze sprzedaży pierniczków i ciast zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie z Korczowa, w której zostało osieroconych czworo dzieci.
Wcześniej upieczone pierniczki staraliśmy się przyozdobić, a mając do dyspozycji mnóstwo ozdób i lukru wszyscy wykazali się inwencją twórczą i przyozdabiali każde ciasteczko według własnego pomysłu. Zapach piekących się pierników wypełnił całą szkołę wprawiając nas w cudowny świąteczny nastrój. Zabawa była znakomita, a fantazja uczniów oraz ich kreatywność w tworzeniu dekoracji na pierniczkach zadziwiała każdego.
Dekorowanie i pakowanie świątecznych łakoci okazało się wspaniałą zabawą.
Integracyjne warsztaty bożonarodzeniowe
- 15
Okres świąteczny to czas radości i szczęścia, a ozdoby bożonarodzeniowe wprowadzają nas w cudowny nastrój. Stąd też 15 grudnia w naszej szkole zorganizowane zostały przez wychowawczynie świetlicy (Beatę Karczmarczyk, Monikę Petlak i Urszulę Pięciorek) warsztaty dla uczniów klas 0-III oraz ich rodziców, podczas których dzieci samodzielnie wykonały ozdoby świąteczne. Były to piękne gwiazdy z papierowych torebek, kartki świąteczne oraz ozdoby z kolorowego papieru. Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, wszyscy dobrze się bawili, a wykonane ozdoby będą pięknie prezentować się w domach naszych uczniów.
Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspaniałe spotkanie i możliwość bliższego poznania się.
Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!
Z wizytą w Wiosce św. Mikołaja
- 7
7.12.2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali sie na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja w Budach. Tu, urokliwe dekoracje zdobią każdy kącik tworząc bajkowy klimat. Wokół rozchodzi się zapach świeżo pieczonych pierników. Święty Mikołaj, zawsze uśmiechnięty i serdeczny, wita każdego gościa, a pokój przywracania grzeczności sprawił, że do domów wróciły istne aniołki. Dzieci bawiły się także w sali zabaw i brały udział w warsztatach zdobienia pierniczków.
Podkarpackie Centrum Nauki
- 9
5 grudnia 2023 roku uczniowie klas VI, VII i VIII wyruszyli na wycieczkę do Jasionki i Rzeszowa. Najpierw uczestniczyli w warsztatach biologicznych i fizycznych w Podkarpackim Centrum Nauki w Jasionce. Obejrzeli też wystawy i ekspozycje w PCN. Następnie wyruszyli do Rzeszowa gdzie udali się do Escape Room. Uczniowie mieli za zadanie w grupach rozwiązać zagadki, aby wydostać się z pokoi. Nie były to łatwe zadania. Wymagały logicznego myślenia, kreatywności i współpracy. Po opuszczeniu Escape Room uczniowie udali się na posiłek i ruszyli w podróż powrotną.
Szkolne Mikołajki
Każdy może zostać świętym Mikołajem
To jest sprawa bardziej prosta, niż się zdaje
Byle tylko, proszę waszej dorosłości,
Znaleźć w sercu troszkę ciepła i czułości12Każdy z nas może być takim świętym Mikołajem w swoim środowisku. Nieważne, jaka to będzie pomoc. Ważne, że włożymy w nią swoje serce, będziemy mieć dobre intencje, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie wszystkim radość.
6 grudnia rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi z naszej szkoły wcielili się w rolę świętego Mikołaja. Z ręcznie robionymi lampionami, stroikami i pysznymi łakociami wyruszyli w odwiedziny do osób samotnych, emerytowanych pracowników szkoły oraz instytucji z terenu gminy Biszcza.
Wszyscy przyjęli nas bardzo życzliwie, z otwartym sercem, bo czasem mały gest, słowo „dziękuję”, chwila rozmowy jest dla kogoś nieocenioną pomocą.
Serdecznie dziękujemy za miłe słowa, życzenia świąteczne i ciepło nam okazane.
Do zobaczenia za rok!!!
Andrzejki w naszej szkole
- 1
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze dobrej zabawy. Członkowie Samorządu Szkolnego przygotowali różne wróżby, uczniowie i nauczyciele mogli się dowiedzieć, jaka czeka ich przyszłość.
Podczas dyskoteki można było posilić się pysznymi łakociami i pizzą.
Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy na następną andrzejkową imprezę.
Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach
- 1
W środę, 29 listopada, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim odbyły się XXII Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach w ramach igrzysk młodzieży i licealiady. Turniej organizowany był we współpracy z Powiatowy Stowarzyszeniem Sportu Szkolnego w Biłgoraju. Przy szachownicach zasiadło 74 zawodników, którzy walczyli o awans do turnieju wojewódzkiego.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Amelia Kucharz, Piotr Karczmarczyk, Bartosz Rakszawski oraz Rafał Kuśmierz, która ostatecznie zajęła V miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
BEZPŁATNE NUMERY POMOCOWE
Poniżej znajdują się informacje o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023
- 16
25 listopada to wielkie święto wszystkich właścicieli i sympatyków ukochanych, pluszowych maskotek - Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku obchodziliśmy je również w naszej szkole. 27 listopada dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień podczas zmagań edukacyjnych; uczestniczyli w zajęciach, których celem było wyróżnienie misia jako zabawki, która towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, integrowanie uczestników podczas wspólnej pracy i zabawy, propagowanie wśród dzieci głośnego czytania. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się, jak i kiedy powstała maskotka pluszowego misia, a także jakie są zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi.
Był to niezwykły dzień, pełen ciepła i dobrej zabawy.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- 23
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada 21 listopada. W tym roku obchodzi już 50 rocznicę, a w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty.
W naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień połączyliśmy z Dniem Postaci z Bajek, dlatego przebraliśmy się za życzliwych bohaterów bajek i baśni.
W klasach odbyły się zajęcia, których celem było uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, na szacunek i wzajemną sympatię. Uczniowie pisali „miłe karteczki”, którymi wzajemnie się obdarowywali. Zostali wyłonieni Najżyczliwsi Uczniowie naszej szkoły. Są to: Tobiasz Mazur, Gabrysia Klecha, Błażej Maciocha, Szymon Koszel, Marlena Śmieciuch, Kacper Kornak, Amelka Kucharz i Bartosz Rakszawski
Następnie komisja składająca się z nauczycieli wybrała najpiękniejsze przebrania. Był to twardy orzech do zgryzienia, ponieważ uczniowie, jak i nauczyciele wykazali się ogromnym poczuciem humoru i kreatywnością; wszystkie kostiumy zachwycały, a nagrodzono przebranie: Antka Fyszela, Jasia Lipińskiego i Mai Konopki.
Podczas wspólnego spotkania p. dyrektor rozpoczęła „iskierkę życzliwości”, która połączyła całą społeczność szkolną. Wierzymy, że będzie ona płonąć w nas i nigdy nie wygaśnie.
Tego dnia korytarze szkolne ozdobione zostały hasłami, grafikami i plakatami nawiązującymi tematycznie do tego święta. Dzień Życzliwości i Pozdrowień był u nas w szkole wyjątkowym dniem. Bez wątpienia każdy z nas zauważył potężną siłę małych gestów i uśmiechu.
Organizatorki: Beata Karczmarczyk i Urszula Pięciorek
Bądźmy czujni, reagujmy!
16 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z rodzicami.
Zanim rodzice spotkali się z wychowawcami, wysłuchali prelekcji przedstawicielki biłgorajskiej policji .
Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci, zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym.
Pani aspirant wskazywała jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegała rodziców przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania przez małoletnich, czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowała jak można uchronić się przed cyberprzemocą i co zrobić jeżeli padniemy ofiarą takiego czynu.
Policjantka omówiła również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywała kim jest w świetle prawa nieletni, wyjaśniła czym jest czyn karalny i demoralizacja.Po prezentacji rodzice otrzymali od wychowawców informacje na temat postępów w nauce swoich dzieci.
„Wyprawka dla Żaka”
- 1
Już po raz 23 Polski Czerwony Krzyż zorganizował akcję „Wyprawka dla Żaka”. Jej celem jest pozyskanie środków oraz wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne.
13 listopada każdy uczeń naszej szkoły z rąk pani dyrektor otrzymał od PCK plecak (w sumie było to 60 plecaków), w którym znajdowały się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.).
Mamy nadzieję, że nowe przybory szkolne będą dobrze wykorzystane przez naszych uczniów i przyczynią się do lepszych wyników w nauce.
Obchody 105 rocznicy odzyskania Niepodległości!
- 9
W sobotę 11 listopada o godz. 9.00, Mszą św. rozpoczęły się gminno - parafialne obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W obchodach czynnie uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie z Pocztem Sztandarowym oraz nauczyciele, którzy złożyli wieniec przy Pomniku Legionistów Poległych w wojnie Polsko - Bolszewickiej w 1920 roku.
#SzkołaDoHymnu
- 2
Dzisaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczennice i uczniowie z klas 6,7 oraz 8 zaprezentowali montaż słowno - muzyczny.
O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" przystępując tym samym do kolejnej już odsłony akcji "Szkoła do Hymnu".
Pani Dyrektor Jolanta Perczyńska w swoim przemówieniu podkreśliła jak ważny jest to dzień w naszej historii oraz podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Wyróżnienia dla najlepszych!
W piątek 10 listopada Pani Dyrektor Jolanta Perczyńska wręczyła nagrody wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie wiedzy o świętym Janie Pawle II, organizowanym przez Samorządową Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim.
Wśród laureatów znalazła się Lena Leśniak - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie, która zajęła II miejsce.
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdeczne gratulacje!!!
Wyniki XXIV Konkursu „Równe Szanse”
Decyzją Komisji Stypendialnej w XXIV Konkursie „Równe Szanse” zostały przyznane stypendia na łączną kwotę 66 200 zł.
Ponad 40 uczniów biłgorajskich szkół odebrało w dniu 23 października 2023 roku stypendia. To wsparcie i nagroda za ich osiągnięcia naukowe, zaangażowanie społeczne i mobilizacja do dalszej nauki.
Wśród nich jest dwoje uczniów naszej szkoły. Są to:
Anna Kurko i Rafał Kuśmierz , którzy otrzymali stypendia w kwocie 750 zł ufundowane ze zbiórki „Mikołajkowej na stypendia”.
Serdeczne gratulacje!!!