• Egzamin ósmoklasisty

          • Drodzy Ósmoklasiści!

            Życzymy Wam powodzenia i mocno trzymamy za Was kciuki!

            Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego        w Bukowinie.

          • Tydzień nowych technologii w edukacji

          •      W ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczniowie naszej szkoły podczas zajęc z intormatyki i edukacji informatycznej uczyli się programowania i zasad bezpieczeństwa w internecie z wykorzystaniem sprzętu z laboratorium przyszłości: Drukarki 3D i robotów: MBot Rangel, mBot 2, i LEGO Education SPIKE Prime oraz Robota Photon. Na zajęciach techniki zapoznani zostali z lutownicą, jej budową, funkcjonowaniem i zasadami bezpiecznej pracy – uczyli się łączyć elementy za pomocą lutowania. Podczas zajęć z fizyki, chemii, biologii i geografii w nowoczesnej #EkoPracowni, zdobywali wiedzę z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: mikroskopu podłączonego do tablicy interaktywnej, oraz narzędzi, które ukierunkowane są na odnawialne źródła energii. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej tj. klasy 2-3, realizowali zajęcia w temacie „ Wiosna w ogrodzie i sadzie” z wykorzystaniem sprzętu z laboratorium przyszłości: aparatu fotograficznego i kamery. Dzieci fotografowały oznaki wiosny i nagrywały ciekawe ujęcia zwierząt i roślin o tej porze roku. Następnie na zajęciach informatycznych oglądały nagrane filmy i zdjęcia na tablicy interaktywnej, wykorzystując je do zrobienia plakatu w edytorze grafiki. Na zajęciach ruchowych i w-f korzystali z nowoczesnej multimedialnej i mobilnej podłogi interaktywnej – FUNFLOOR – dzięki której, zajęcia stały się niezmiernie ciekawe i interesujące. Na zajęciach tanecznych do nauki tańca, wykorzystywany był monitor interaktywny, uczniowie doskonaląc kroki tańca przyglądali się jak robią to profesjonaliści. W czasie lekcji języka angielskiego w nowoczesnej pracowni językowej, uczniowie korzystali ze słuchawkawek, tablicy interaktywnej oraz laptopów do nauki języka. Nowe Technologie ułatwiają uczniom dostęp do informacji, pomagają skutecznie łączyć i przetwarzać dane, pomagają w uczeniu się współpracy z innymi, umożliwiają uczniom bardziej efektywne komunikowanie się z innymi a przede wszystkim pomagają uczyć się w sposób nowoczesny i ciekawy.

          • Gminne obchody Konstytucji 3 Maja

          •      3.05.2024r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz nauczyciele, brali udział w gminnych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej, sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, następnie udali się pod pomnik poległych leginistów, gdzie złożyli hołd poległym w wojnie polsko - bolszewickiej oraz symboliczny wieniec.

          • Akademia z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

          • "Żeby Polska, żeby Polska

            Żeby Polska była Polską!

            Żeby Polska, żeby Polska

            Żeby Polska była Polską!"

            W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole, wpisana jest akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie z klas IV oraz VII wraz z nauczycielem historii - p. Alina Strzałka, przygotowali akademię poświęconą upamiętnieniu 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Uroczystość rozpoczęliśmy od wyśpiewania Hymnu narodowego.

            Wysłuchaliśmy streszczenia historycznego, wierszy mówiących o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji.

            Całą akademię pięknie ozdobiły występy wokalne naszych uczniów, które poruszały serca wszystkich oglądających.

            Bardzo dziękujemy zdolnym artystom za występ i lekcję historii.

            A dzięki #laboratoriaprzyszłości możemy dokumentować ważne wydarzenia z życia szkoły.

          • Z wizytą w agroturystyce wiejskiej "Kary Mustang"

          •      W dniach 25 – 26 kwietnia 2024r. uczniowie z naszej świetlicy szkolnej mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do agroturystyki wiejskiej „Kary Mustang”. Jedną z atrakcji był przejazd bryczką konną, podczas którego uczniowie mogli cieszyć się widokiem malowniczych okolic i spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek. Ponadto, dla wielu z nich był to pierwszy raz jazdy konnej, która odbyła się pod czujnym okiem instruktora. To wyjątkowe doświadczenie nie tylko pozwoliło uczniom odkryć świat koni, pokonać własne obawy, ale także wzmocniło ich poczucie odwagi i pewności siebie. Była to nie tylko wyjątkowa okazja do nauki nowych umiejętności, ale przede wszystkim doskonała zabawa ;)

          • Gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          •      Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy zapraszają na uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

            (sala widowiskowa GOKSiR)

            Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe do wzięcia aktywnego udziału ww. uroczystości.

          • Dzień Ziemi

          •      Dzień Ziemi niech będzie ZAWSZE - każdego dnia!

            Jest to niesamowity moment, aby zatrzymać się i docenić naszą piękną planetę.

            Razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszej Matki Ziemi - zasadzić drzewo, recyklingować, oszczędzać energię.

            Niech dzień 22 KWIETNIA będzie przypomnieniem, że każdy ma wpływ na ochronę środowiska.

            Dbajmy o naszą planetę, bo to jedyny dom, jaki mamy! #DzieńZiemi #DbamOZiemię #Ekologia

          • #rePETujemy

          •      Uczniowie i opiekunowie świetlicy szkolnej, w formie komputerowej zaprezentowali swoje zainteresowanie tematyką ekologii oraz gospodarowania odpadami. Ich starania zostały docenione. Udało się!

            Świetlica szkolna została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Główne cele programu to:

            • wzmacnienie świadomości ekologicznej i osobistej odpowiedzialności za środowisko naturalne najmłodszych uczniów i uczennic;
            • pogłębianie wiedzy, umiejętności i postaw prośrodowiskowych;
            • zachęcanie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko, współtworzenie przestrzeni w szkole i domu, w których odpowiednio zarządza się̨ odpadami, w tym prawidłowo segreguje odpady.

            Uczestników projektu czeka szereg wyzwań i okazji do „ekorywalizacji”, wyróżniające się świetlice otrzymają nagrody.

            Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!

          • Powiatowy turniej w szachach o Puchar Burmistrza Józefowa

          •      Dziś czworo uczniów w składzie: Amelia Kucharz, Piotr Karczmarczyk, Bartosz Rakszawski oraz Rafał Kuśmierz reprezentowało naszą szkołę w VI Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, co nie było łatwe, ponieważ poziom gry innych zawodników był bardzo wysoki. Mimo dużej konkurencji uczennica Amelia Kucharz zajęła II miejsce, co jest bardzo dużym osiągnięciem.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej jakże pięknej grze .

          • Wojewódzkie biegi przełajowe

          •      Dzisiaj tj. 16 kwietnia w Adamowie (powiat łukowski), odbył się finał wojewódzki igrzysk dzieci w biegach przełajowych dziewcząt oraz chłopców. Gabriela Maciocha tym razem poza podium, zająła miejsce w drugiej dziesiątce w tych bardzo mocno obsadzonych zawodach. Jest to bardzo duży sukces uczennicy naszej szkoły.

            Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów w kolejnych zawodach!

          • Półfinał województwa

          • SUKCES SPORTOWY

            11.04.2024 r. nad Zalewem Bojary odbył się półfinał wojewódzkich igrzysk dzieci w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gabriela Maciocha, uczennica klasy V naszej szkoły zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do w finału województwa.

            Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w finale

          • 84 rocznica zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznica katastrofy smoleńskiej

          • W tym roku przypada 84 rocznica zbrodni katyńskiej, która przypomina nam o tragicznych losach polskich jeńców.

            Zdarzenia z 1940 roku zapisane na kartach dziejów Polski męczeńską śmiercią i krwią Polaków należą do bardzo wstrząsających.

            Tam, na okrutnej ziemi, zabito najcenniejsze wartości: wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy.

            Zbrodnia katyńska przez długie lata okrywana była kłamstwem.

            Pamiętamy również ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010 roku w Smoleńsku. Zginęła tam elita narodu polskiego.

            Uczniowie naszej szkoły upamiętnili te wydarzenia podczas uroczystego apelu, składając symboliczne znicze przy pomniku ppor. piech. rez. Stanisława Nieściora.

          • WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE - INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZS

          •      Biegi odbyły się 27 marca na terenach przy biłgorajskim Zalewie „Bojary”. Na dystansach od 600 do 1500 metrów startowało  ok. 700 dziewcząt i chłopców ze szkół powiatu biłgorajskiego. Podczas zawodów prowadzona była zarówno klasyfikacja indywidualna, jak i drużynowa. Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Maciocha, Szymon Koszel, Gabriela Maciocha, Dawid Koszel i Milena Łuszczek. Wszyscy nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze a rewelacyjnie bo na III miejscu swój bieg ukończyła Gabriela Maciocha.

                 Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

          • Młodzież Zapobiega Pożarom - etap gminny

          • 22 marca, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się Gminne Eliminacje 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w dwóch kategoriach wiekowych:

            uczniowie klas I - IV: Miłosz Tutka, Michał Bulicz, Antoni Buza,

            oraz uczniowie klas V - VIII: Maja Badurska, Lena Leśniak, Anna Kurko.

            Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań z zakresy ochrony przeciwpożarowej, historii OSP, znajomości sprzętu gaśniczego oraz pierwszej pomocy medycznej. Po zaciętej rywalizacji, a w przypadku klas I-IV dogrywce, Antoni Buza (kl. IV) i Anna Kurko (kl. VI) zajęli III miejsca. Ponadto na wyróżnienie zasługują wszyscy nasi uczniowie.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali druhowie z gminnych jednostek OSP - druh Zbigniew Pyczko, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Biszczy, druh Mariusz Olekszyk, komendant Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Biszczy i druh Mariusz Siek, członek Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Biszczy.

          • Sprzątanie rzeki Tanew

          •      21 marca 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII przyłączyli się do akcji "Razem dla Rzeki" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew. W tym celu uczniowie wyruszyli w kierunku rzeki Złotej porządkując okoliczne tereny. Po dobrze wykonanej pracy wyruszyli w nagrodę na ognisko do Pisklak.